Basen Eritme Egzersizleri

Basen eritme egzersizleri ayakta ve yerde yapılanlar olmak üzere iki gruba ayrılır. Yerde yapılan egzersizler yan dönülüp yere uzanılarak, sırtüstü yatıp ayaklar havaya kaldırılarak, diz ve eller üzerine çöküp ayaklar geriye doğru sırayla uzatılarak yapılmaktadır.

Basen eritme egzersizleri ayakta yapıldığında hem eller hem ayaklar kullanılmaktadır. Tüm vücudu çalıştırır gibi görünen bu basen egzersizleri basen bölgesini hedef alırken vücudun geri kalan kısmının da incelmesine ve şekillenmesine yardım etmektedir. Ayaklar bir omuz genişliğinde açılarak kollar yanlarda tutulur. Ayaklar sırayla havaya doğru kaldırılırken dizler bükülerek bel hizasına kadar çekilir.

Basen eritme egzersizleri sırasında kollar ve eller sallanarak egzersizi yapabildiğiniz kadar tekrarladıktan sonra tamamlanır.

Basen Sıkılaştırma

Basen sıkılaştırma hareketleri ve egzersizleri yaparak, sıkılaştırıcı etkili kremleri veya jelleri kullanarak basenleri sıkılaştırmak mümkündür. Bayanların özellikle basen bölgesindeki fazlalıklar onları daha kilolu göstermektedir.

Basen sıkılaştırma yöntemleri ile basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulurken daha zayıf ve formda görünmenin keyfini çıkartın. Kilolu gösteren kıyafetleri giymeyi bile göze alamayan kadınlar, basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için spor yapmayı veya sıkılaştırıcı etkili krem veya jelleri kullanmayı kendilerine zul olarak görürler. Oysa bölgesel incelmeyi sağlamanın en kolay ve kalıcı yolu spor yapmaktan geçmektedir.

Basen sıkılaştırma hareketleri yaparak basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulun. En etkili basen eritme egzersizlerinin olağanüstü faydaları sayesinde formda ve zayıf görünürken sağlıklı da kalabilirsiniz.

Sende Yorum Yap