Hackerlar, Counter-Strike: Global Offensive’de, popüler birinci şahıs nişancı oyununu oynamak için bir Steam davetiyesine tıklarsanız, bir bilgisayar korsanının bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirmesine izin verebilecek yeni bir açık buldular!

Hata, beyaz şapka hackleme grubu The Secret Club tarafından keşfedildi ve bilgisayar korsanlarının Steam’in davet sistemini kullanarak bu hatadan yararlanabileceğini buldu. Bir kurban bağlantıya tıklarsa, bilgisayar korsanı bunu kabul eden herhangi birinden özel bilgiler edinebilir.

Bu açık, Valve’ın geliştirdiği ve Counter-Strike: Global Offensive dahil olmak üzere çeşitli Valve oyunlarında kullanılan Source oyun motorunda keşfedildi. Motoru kullanan bazı oyunlarda artık hata bulunmamakla birlikte, Counter-Strike: Global Offensive’de hala mevcuttur.

The Secret Club’a göre, üyelerinden biri ve Florian adlı güvenlik araştırmacısı, hatayı 2019’da Valve’a bildirmişti. Valve, hatayı “kritik” olarak sınıflandırmasına rağmen, Florian Motherboard’a stüdyonun hatayla ilgili başlıklarda “yanıt vermenin yavaş” olduğunu kabul ettiğini söyledi.

Bu hatanın açığa çıkması Counter-Strike: Global Offensive oyuncuları için geçerlidir. Oyun neredeyse 10 yaşında olmasına rağmen Steam’de hala oldukça popüler. Oyun 2018’de ücretsiz oynanabilen bir sürüme geçti.

1 Comment

  • Berk
    Posted Nisan 18, 2021 2:34 pm 0Likes

    mobil oyun hileleri bekliyorum.

Sende Yorum Yap