Epic Games Store her hafta ücretsiz oyunlar veriyor – çoğu zaman iyi olanları – ve yine de şirket iflas etmeden önce neden 749 milyon kopya çıkardığını hiçbir zaman açıklamamıştı. Şimdiye kadar. Yasal keşif sürecinin bir parçası olan yeni belgeler, geçtiğimiz hafta yayımlandı.

Epic Games onlara oyun vermeleri için birçok geliştiriciye para öder ve oyuncuların geri gelmesi için sürekli olarak yenilerini teklif etmelerini ister.

Bu para aynı zamanda Epic’in rezil münhasırlık anlaşmalarını da kapsıyor, bu yüzden tek başına ücretsiz oyunlara ne kadar harcandığı belli değil.

Her iki durumda da, Epic’in kaybettiği bir milyar doların oldukça küçük bir kısmı (330 milyon dolar gibi görünüyor). Apple’ın yasal dosyasında “Epic, yalnızca 2020 için minimum garanti olarak 444 milyon dolar taahhüt etti,” diye yazıyor. “Bu, yalnızca minimum garantilerden en az 330 milyon ABD doları tutarında karşılanmamış maliyetleri içerir.” Ancak bu sayıların her ikisi de, bu oyunların perakende değerinden çok daha az.

Freebies Sweeney, 10 Nisan’da Epic’in aslında oyun başına bir ücret ödemediğini, tam miktarın çok daha düşük olduğunu açkladı: “Ücretsiz oyun eşantiyonlarımız, geliştiricilerle, kopya başına değil, üzerinde anlaşmaya varılan bir dolar tutarı ödediğimizde müzakere ediliyor.”

EPİC VE SWEENEY, PLATFORMA YÜZ MİLYONLARCA DOLAR YATIRIM YAPMAYA HAZIR!

Sweeney’nin yukarıdaki diğer tweet’inde de görebileceğiniz gibi, Epic’in bu parayı geri kazanmayı beklemediğini belirtiyor. Stüdyo geliştiricileri ikna etmek için kasıtlı olarak neredeyse yarım milyarlık parayı bir kenara ayırmış, ve şirket bunun gayet iyi çalıştığını düşünüyor. Sweeney, hafta sonu Twitter’da bu maliyetler için desteğini kamuoyuna açıkladı: “The Epic Games Store harika oyunlarla oyunculara ulaşmada olağanüstü bir başarı ve işi büyütmek için harika bir yatırımı olduğunu kanıtladı!”

Teorik olarak, sürekli yeni oyun akışı daha fazla oyuncunun Epic Games Store’u kullanmasını sağlayabilir.

FORTNİTE NAKİT BİR İNEKTİR!

Fortnite’ın Epic için ne kadar para kazandığını tam olarak bilmesek de, neredeyse çok daha fazlası var. Apple’ın dosyalarına göre Epic , yalnızca iki yılda iOS’ta 700 milyon dolardan fazla kazanmış.

Apple ve Epic’in devam eden kan davası nedeniyle oyun artık iOS’ta mevcut olmasa da, Fortnite hala diğer birçok platformda ve hala her yerde çok fazla nakit para kazandığınıEpic’e gelir sağlayan güvenli bir bahis gibi görünüyor

Sende Yorum Yap