Resident Evil 4 , Oculus Quest 2 başlığında sanal gerçeklikte yeniden yayınlanacak. Resident Evil 4’ün VR yeniden yapımı, dizi yayıncısı Capcom, Oculus ana şirketi Facebook ve bağımsız stüdyo Armature arasında bir işbirliği olacak. Capcom çok fazla ayrıntı sunmasa da, bazı ilk görüntüler klasik üçüncü şahıs nişancı oyununun birinci şahıs uyarlamasını gösteriyor.

Capcom, VR olmayan, Resident Evil Village için yeni bir fragman içeren Resident Evil vitrininde haberini duyurdu. Oculus ve Facebook Reality Labs, Facebook’un Quest için kendi VR vitrinini düzenlediği 21 Nisan’da oyun hakkında daha fazla bilgi verecek.

Resident Evil serisi öncesinde VR çalıştı. 2017 birinci şahıs oyunu Resident Evil 7, bir PlayStation VR başlığı ile oyunun tamamını oynamanıza izin veriyor, bu da oyunu tartışmalı bir şekilde daha korkutucu ama aynı zamanda oynaması daha zor hale getiriyor. Capcom ayrıca bu oyun için VR bir demo yayınladı. Ancak bu, özellikle VR için ve Facebook’un bağımsız Oculus Quest 2 için tasarlanmış gibi görünen ilk tam Resident Evil oyunu. (Resident Evil 4’ün orijinal Quest’i de destekleyip desteklemeyeceği net olmasa da Oculus, Quest oyunlarını uyumlu hale getirmeye zorladı.)
Fanlar için yeniden online olduklarının çağrısında bulundular.

Sende Yorum Yap