Bir pilot programda uzun bir erken yaşamın ardından, T-Mobile’ın 5G ev internet hizmeti nihayet geldi. ABD’de, makul fiyatlı internet hizmeti çıtası utanç verici derecede düşük, bu nedenle T-Mobile’ın şartları bir rüya gibi gelebilir: aylık 60 dolar, sözleşme yok, kurulum randevusu yok, ekipman kiralama ücreti yok ve veri sınırı yok. Bu, ilk günlerinde çok fazla olan bir hizmetti ve şimdiye kadar yapılan incelemeler, diğer tuhaflıklar arasında performansta bazı tutarsızlıklara dikkat çekiyor.

T-Mobile Home Internet’e kaydolmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken beş nokta

Tüm bunları hesaba katarsak bile, her ay Big Cable’ın iki katına yakın bir mesafeyi ateşliyorsanız, potansiyel risklere değebilir. Ancak, Comcast yönlendiricinizi nehre düşürmeden önce, geçiş yapmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

UYGUNLUK

Birincisi ve en açık olanı, hizmet için uygun olmayabilmenizdir. Evde İnternet, T-Mobile cep telefonu hizmetinin olduğu her yerde sunulmaz; şirket bunu yerel ağ kapasitesinin izin verdiği ölçüde tanıtıyor ve sunulduğu yerde bile alamayabilirsiniz. T-Mobile, örneğin evdeki internet kullanıcılarının artan taleplerini karşılayabildiğinden emin olmak için mahallenizde veya apartman binanızda izin vereceği kayıt sayısını sınırlayabilir.
Şu anda evde internetin sunulduğu alanların kolay bir görseli için PCMag’in haritasına bir göz atın, ancak en kesin bilgi için, elbette T-Mobile ile ev adresinizi kontrol etmeniz gerekecek.

KURULUM

Kablosuz internet kurmak, geleneksel kablolu hizmetle elde ettiğiniz tak ve çalıştır deneyimi değildir. T-Mobile’ın dediği gibi, İnternet Ağ Geçidini yerleştirmek için evinizde en iyi noktayı arayacaksınız. Sinyal gücü odadan odaya değişebilir ve aynı oda içinde bile belirli bir pencerenin yakınında daha iyi sinyal bulabilirsiniz. Eşlik eden bir uygulama sizi kurulum adımlarında yönlendirir ve süreç boyunca uygun miktarda rehberlik sağlamak için başlangıçta teknoloji konfor seviyenizi değerlendirmenize izin verir.

GELENEKSEL GENİŞBANTIN AKSİNE, EVİNİZDE DAHA İYİ HİZMET VEREN FARKLI BİR YER BULABİLİRSİNİZ.

Gözden geçirenler ve ilk testçiler, sinyal gücünün gün boyunca da değişebileceğini fark ettiler, bu nedenle internet hızınıza dikkat edin. İhtiyaç duyduğunuzda memnun olduğunuz performansı alamıyorsanız, Ağ Geçidini başka yerlere taşımayı denemeye hazır olun, geleneksel geniş bandın aksine, evinizdeki farklı bir noktanın size daha iyi hizmet verdiğini görebilirsiniz.

YAVAŞLAMALAR

Evde internet hizmeti, şirketin hücresel veri planlarının çoğunda olduğu gibi aynı “veri önceliklendirme” politikalarına tabidir, yani müşteriler ağın yoğun olduğu zamanlarda hızlarının geçici olarak düştüğünü görebilir. Bazı planlarda, bu yalnızca belirli bir veri eşiği karşılandıktan sonra uygulanır, ancak Ev İnterneti için durum böyle değildir. Kullanıcılar her zaman bu tür bir yavaşlamaya maruz kalabilirler.

MÜŞTERİLER YOĞUN ZAMANLARDA HIZLARININ GEÇİCİ OLARAK DÜŞTÜĞÜNÜ GÖREBİLİR!

Bu bir anlaşmazlığa benziyor, ancak konuştuğum T-Mobile yöneticileri, şirketin hizmeti genişletme şekli sayesinde müşterilerin bunu deneyimlemesinin “olası olmadığını” söylediler. Evde İnternet’in yalnızca yeterli ağ kapasitesine sahip yerlerde sunulduğunu ve belirli bir alandaki veya binadaki kayıtların tıkanıklığı önlemek için kapatılabileceğini söylüyorlar. Bu güven verici ama yine de her zaman garantili hızlara ihtiyacınız varsa potansiyel bir dezavantaj olarak dikkate alınması gereken bir şey.

HULU + LİVE TV ŞU ANDA DESTEKLENMİYOR

Home Internet’in ince baskısı, “bazı canlı TV yayın hizmetleriyle uyumlu olmadığı” ifadesidir. T-Mobile’da, YouTube TV ve Netflix çalışacak olsa da, teknik bir gereklilik nedeniyle Hulu’nun canlı TV hizmetinin şu anda çalışmadığını söyleyerek bunu bizim için netleştirdi. Şirket, sorunu çözmek için Hulu ile birlikte çalıştığını söylüyor. Hulu, canlı TV için ana kaynağınızsa, bunun karesinin alınmasını beklemek iyi bir fikirdir.

YANINA ALAMAZSIN

Tatil evi gibi başka bir yerde kalırken internetinizi yanınızda götürmek çekici gelebilir, ancak hizmetin şartlarına göre buna izin verilmiyor. T-Mobile, bunun hizmetin yeterli ağ kapasitesine sahip alanlarda kullanıldığından emin olmak için olduğunu söylüyor. Benzer şekilde, SIM kartı modeminizden çıkarıp evden çıktığınızda telefonunuza takamazsınız. T-Mobile cep telefonu planınızdan bu kadar kolay çıkmanıza izin vermeyecektir.

Sende Yorum Yap