Takip Edilmesi Gereken 10 Kaliteli İnstagram Hesabı

1 -) Uzay ve Bilim hakkında paylaşımlar yapan bir hesap; @uzaybilim

Eğer sizde uzay ve bilime ilgi duyuyor, dünyamız dışında gezegenleri merak ediyorsanız kesinlikle bu hesabı takip etmek isteyeceksinizdir. Hem ilgi çekici fotoğraflar paylaşıyor, hem de bilgilendirici yazılar yazıyorlar.

1-) Uzay ve Bilim hakkında paylaşımlar yapan bir hesap; @uzaybilim

2 -) Doğa’nın karanlık tarafında hayvanların nasıl, ne şartlar altında yaşadığını merak ediyorsanız; @doganinkaranlikyuzu

Fakat bu hesap, hassas bireyler için rahatsız edici görsel ve videolar içeriyor olabilir. Vahşi doğanın içinden videolara yer verildiği için, görsel/videolar sansürsüz bir şekilde takipçilerle paylaşılıyor. Bir yandan hayvanlarla ilgili bilgide verdiklerini eklemek isterim.

2-) Doğa’nın karanlık tarafında hayvanların nasıl, ne şartlar altında yaşadığını merak ediyorsanız; @doganinkaranlikyuzu

3 -) Uzman Arkeologlar tarafından yönetilen; @arkeofili

Arkeoloji hakkında son keşifler ve gelişmelerle ilgili bilgilendirici paylaşımlarda bulunuyorlar. Aynı zamanda yanlış bildiğimiz tüm arkeolojik bilgileri düzeltiyorlar. Arkeoloji denince akla bir sürü tarihi eser geldiği için hesabın görsel şölen sunan bir yanı da var. Çeşitli heykeller, kazılar içeren görüntüler bulunmakta. Daha kapsamlı içeriğe ulaşmak isterseniz eğer, aynı isimle bir internet siteleri de mevcut.

Uzman Arkeologlar tarafından yönetilen; @arkeofili

4 -) Le Cordon Bleu mutfak okulundan pastacılık diploması alan, muftakta harikalar yaratan bir hesap! @damyskitchen

Mutfakta zaman geçirmekten hoşlanıyor ve yeni tarifler denemek sizin için bir hobi haline geldiyse, bu hesap tam size göre! Yaptığı tarifleri hem fotoğraf, hem video halinde açıklayıcı bir şekilde paylaşan bu hesaba göz atmanızı öneririm. Aynı isimde bir internet hesabı da bulunmakta.

@damyskitchen

5 -) Alternatif gerçeklik çalışmaları adı altında fotoğraflar paylaşan bir hesap; @mofart_photomontages

İki ayrı birbirinden bağımsız fotoğrafları birleştirerek, gerçek dışı çalışmalarını takipçileriyle paylaşan, Monica Carvalho.

Baktığınızda bir bütünmüşçesine duran, aslında çok farklı olan bu fotoğraflar sizi hayrete düşürecek. Gerçekten sanat bu! Diyeceğinize emin olduğum bir hesap. Göz atmanızı öneririm.

https://www.instagram.com/mofart_photomontages/

6 -) Hollywood yıldızlarının özel hayatlarını, sinema ve TV dünyasından haberleri paylaşan bir hesap; @sakli.kumanda

Jimmy Fallon ve Ellen DeGeneres’ın sunduğu Talk Show’a konuk olan, Hollywood yıldızlarının eğlenceli konuşmalarını Türkçe alt yazılı bir şekilde takipçilerine sunan bir hesap. Birçok yabancı dizi ve filme dair haberleri de sizinle paylaşıyor. Dizi/Film koliklerin, ünlülerin hayatlarını merak edenlerin çok hoşuna gideceğini düşündüğüm hesabı size bırakıyorum.

7 -) Doğal hayatı dijital manzaralara dönüştüren bir sanatçı; @nois7

Çekilen bir fotoğrafı dijital ortamda bambaşka hale dönüştüren Robert Jahns.

Birçoğumuz tablet, bilgisayar gibi teknolojik cihazları kullanabildiğimizi sanıyoruz, fakat alabileceğiniz maksimum verimle, dijital ortamda size neler yapılabildiğini gösteren, fotoğrafları adeta sulu boya çalışmasına dönüştürerek takipçileriyle paylaşan bir hesap.

8 -) Türkiye’deki lezzetleri yemeklerin nerede yeneceğini merak ediyorsanız; @yemekneredeyenircom

Her şehirdeki yemek ve tatlıları, hangi restorantta yiyebileceğinizi, restorantın adresini, kapasitesini, ücretini ve daha birçok bilgisini paylaşan bir hesap.

Yeni bir tat denemek istiyor, fakat en iyi lezzete nerede ulaşabileceğinizi bilmiyorsanız, kesinlikle incelemeniz gereken bir hesap. Ayrıca porsiyon ücretlerini ve diğer bilgileri de takipçileriyle paylaşması bizler için birer avantaj oluyor.

9 -) Bu hesap futbol severlerin hoşuna gidecek; @futbotv

Sosyal medyanın futbol televizyonu diğer adlandırılan bu hesap, tüm takımlara dair bilgi ve haberleri takipçileriyle paylaşıyor. Tarafsız haberler sunduğu için seveceğinizi düşünüyorum.

10 -) Fitness severlerin dikkatine!; @agirsaglam_fitness

Fitness’a dair bilgi verici içerikler paylaşan bu hesap, sporcuların hoşuna gidecektir. Paylaştığı videolar ve yazdığı yazılar sayesinde, motivasyon sahibi de olacaksınızdır. Uyanın! Unutmayın ki herkül sizin içinizde.

Sende Yorum Yap