Twitter’a para kazanma özelliği geliyor diye bir sürü haber çıkmaya başladı, bunun asıl nedeninin 2021 yılında yeni sosyal medyaların ortaya çıkması olduğu ön görülüyor. Bunlardan en önemlileri tabiki de clup house. Bunun gibi sosyal medyalar listeye girip yükseldikçe twitter’a çok fazla bir alan kalmıyor. Bu durum twitter yönetimini endişelendirmiş olacak ki, bir para kazanma özelliği geliştirmek için kolları sıvadılar. İşte bu yazımda o özelliğin ne olduğundan ve ücretlerinin ne kadar olduğundan bahsedeceğim. Sizde yazımı beğenmeyi ve yorumalarınızı bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Süper Takip Sistemi

Bu sisteme göre kullanıcılar bir hesap hakkında daha fazla içeriğe ve bilgiye ulaşmak için para ödeyerek abone olacak. Bu yeni özellikle birlikte süper takip özelliğini taşıyan hesaplar, takipçilerine bülten, video ya da reklam seçenekleri de sunabilecekler. Twitter söz konusu düşünceyi 2021 yılında para kazanma sistemi gerçekleştirmek adına hayata geçirmeyi planlıyor. Twitter’ın Ceo’su Jack Dorsey’inde geçenlerde yaptığı bir açıklamada, twitter kullanıcılarının uygulama üzerinden para kazanmaya yönelik çok fazla talep geldiğini belirtti.

Abonelik Ücreti Ne kadar Olacak?

Twitter’daki abonelik ücretlerinin 4,99 DOLAR olacağı ön görülüyor, ama bu ücretin ne kadarı içerik üreticiye ödenecek henüz tam olarak belli değil. Umarım bu bilgi yıllardır Twitter’da parmak çürüten arkadaşlarımızın bir nebzede olsa yüreklerine su serpmiştir. Fakat bunun platforma bir ivme kazandırıp kazandırmayacağını şu an için bilmiyoruz. Tam olarak kafanızda canlanmadıysa eğer, YouTube’daki katıl butonunu örnek gösterebilirim sizlere.

Bu İnsanların Hayatı Para Mı Olmuş!?

Böyle diyenler elbette ki olacaktır, ama şöyle düşünün arkadaşlar; bir konuda uzmanlaşmış bir kişisiniz, bu seviyeye gelebilmek için belki beş, belki on sene boyunca gecenizi gündüzünüze katarak çalışmışsınız, belki yüzlerce farklı konu ile ilgilenmiş, çözülmemiş sorunlarla yüzleşip galip gelmişsiniz. Kan, ter ve göz yaşı dökmüşsünüz. Şimdi böylesine zorlu aşamalardan geçip, edindiğiniz bu önemli bilgileri birisine öğretirken cüzi bir miktar istemenizde anormal olmamalı, öyle değil mi? Umarım bu yenilik Twitter’a uzun zamanlarını vermiş ve bir şeyler için çabalamış insanlar için faydalı olur.

Sende Yorum Yap